KNIPEX 11 06 160 kliešte odizolovacie 160 mm

Kód: 11 06 160
Akcia
Neohodnotené
Značka: KNIPEX
€41,22 €34,35 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
11.12.2023
KNIPEX 11 06 160 Odizolovací nástroj s otváracou pružinou, univerzálne izolované s multi-komponentnými rukoväťami, VDE testované pochrómované 160 mm

Detailné informácie

Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Osobný odber
v Martine
Doručenie do druhého dňa
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

KNIPEX 11 06 160 Odizolovací nástroj do 10mm2 s otváracou pružinou, izolovaný, dĺžka 160 mm.
Pochrómované kliešte, pochrómovaná hlava, izolované multikomponentné rukoväťe VDE.
 

 • VDE testovaný odizolovací nástroj do 1000 V
 • Pre pevné vodiče aj ohybné lankové vodiče s plastovou alebo gumenou izoláciou do Ø 5 mm alebo do prierezu 10 mm2
 • Jednoduché nastavenie na požadovaný priemer vodiča pomocou ryhovanej skrutky a poistnej matice
 • Špeciálna nástrojová oceľ, kovaná, kalená v oleji
 • Dĺžka 160 mm, hmotnosť 180 g

PRE PLASTOVÉ A GUMENÉ IZOLÁCIE

Knipex odizolovacie kliešte 11 06 160 sú izolované VDE testované kliešte Knipex do 1000 V pre odizolovanie najbežnejších káblov alebo vodičov s izoláciou žíl aj plášťa kábla z PVC. Sú neodmysliteľnou súčasťou každodennej práce elektrikárov. Elektroinštalatéri bežne montujú veľké množstvo prístrojov ako sú vypínače a zásuvky alebo prístroje pre rozvádzače ako ističe a prúdové chrániče. Pre dôsledné odizolovanie vodičov s prierezom do 10 mm2 majú profesionálni inštalatéri v kliešťach Knipex 11 06 160 po ruke vždy správne a naviac bezpečné náradie pri prácach do 1000 V. Knipex VDE kliešte na odizolovanie sú tiež tým správnym nástrojom na odizolovanie ohybných vodičov v gumených kábloch, napríklad pripojovacích alebo predlžovacích kábloch. Klasické odizolovacie náradie od spoločnosti Knipex poskytuje cennú službu všade tam, kde sa vyžaduje štandardné a konzistentné odizolovanie pri zachovaní najvyššej bezpečnosti užívateľa.

OSVEDČENÁ RYHOVANÁ SKRUTKA NA NASTAVENIE PRIEREZU VODIČA

Knipex kliešte 11 06 160 sa mechanicky prispôsobujú veľkosti odizolovanéhoo vodiča pomocou integrovanej ryhovanej skrutky. Izolácia sa tak odstraňuje konzistentne a vodič sa nepoškodzuje. Vrúbkovaná skrutka je zaistená poistnou maticou, aby sa zachovalo presné nastavenie aj pri opakujúcej sa práci. Jednoduchá a efektívna technológia mechanického manuálneho nastavenia odizolovacích klieští Knipex je osvedčená u elektrikárov už desiatky rokov.


SILNÁ KONČTRUKCIA PRE DLHÚ ŽIVOTNOSŤ NÁRADIA KNIPEX

Odizolovacie kliešte Knipex 11 06 160 sú kované zo špeciálnej nástrojovej ocele a dodatočne kalené v oleji. Pod kĺbom klieští je toto Knipex náradie vybavené otváracou pružinou, ktorá podstatne zníži napätie svalov ruky pri pevnom držaní klieští a dlhom používaní. Kliešte aj hlava izolovaných VDE klieští sú pochrómované a tak perfektne chránené pred hrdzavením aj v ťažkých podmienkach, napríklad ak sú kliešte trvalo uložené v rade nástrojov uložených vo firemnom vozidle, kde zmeny teploty môžu viesť k vytváraniu vlhkosti na nástroji. Vďaka pochrómovaniu a kvalitnému spracovaniu klieští je Knipex náradie pri správnom používaní pripravené na dlhú životnosť. Vďaka červeno-žltým izolovaným viaczložkovým rukovätiam sa tieto Knipex kliešte pohodlne držia v ruke aj pri náročnej práci.
 

VDE - Pre práce pod napätím do 1000 V

So zariadeniami pod napätím môže pracovať iba vyškolený odborník. Musí použiť náradie špeciálne vyrobené a otestované pre dané práce, ktoré určujú európske normy EN 50110-1 a EN 60900. Náradie Knipex označené značkou VDE je schválené pre práce pod napätím do 1 000 V AC. Naviac, každý jeden kus náradia VDE značky Knipex je otestovaný pri skúške s napätím až 10 000 V AC. Pre práce do 1 000 V AC má preto takéto náradie až 10-násobný bezpečnostný limit. Izolácia náradia, ihneď rozpoznateľná červeno-žltou farbou, poskytuje bezpečnosť pri zaobchádzaní s elektrickými zariadeniami a je odolná voči teplu, chladu, ťažnej sile alebo nárazu. Súčasťou celkovej kvality VDE klieští Knipex sú aj mechanické vlastnosti ako rezný výkon, presnosť a stabilita. Ak sa na elektrických systémoch používa náradie s modro-červenými rukoväťami bez schválenia VDE, v prípade nehody môžu poisťovne odmietnuť krytie spôsobenej škody.

Dodatočné parametre

Kategória: Odizolovacie kliešte a nástroje na odstraňovanie plášťov
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma KNIPEX-Werk C. Gustav Putsch KG sa špecializovala na vývoj a výrobu vysoko kvalitných klieští a je v tejto oblasti popredným výrobcom náradia v Európe. Začiatky firmy KNIPEX siahajú až do roku 1882. Je nezávislým rodinným podnikom - dnes už po štvrtú generáciu.

Kliešte KNIPEX

zodpovedajú najvyšším požiadavkám na výkon, ergonómiu a životnosť. Firma KNIPEX sa orientuje na nároky profesionálnych používateľov, ktorí sa musia na svoje náradie spoliehať pri každodennom používaní.

S viac ako 1.000 rôznymi druhmi tovaru ponúka KNIPEX rozsiahly program pre najrôznejšie účely použitia v remeselnej výrobe aj priemysle. Vďaka širokému spektru sortimentu je k dispozícii vždy najvhodnejšie náradie na príslušnú aplikáciu.

Kliešte KNIPEX zodpovedajú najvyšším požiadavkám na výkon, ergonómiu a životnosť.
V tvrdom každodennom nasadení kliešte KNIPEX skvele splní všetky požiadavky profesionálov.

Úspora sily

Predovšetkým strihanie tvrdých materiálov spravidla vyžaduje, aby boli vyvodzované veľké sily. Kliešte KNIPEX tu ponúkajú výrazné uľahčenie hlavne vďaka priaznivým prevodovým pomerom čiastočne dosahovaným jedinečnými pákovými konštrukciami klieští. Tým sa znateľne znižuje sila, ktorú musí používateľ tohto náradia vyvodiť.

Šetrná poloha prstov a ruky používateľa klieští

Mnoho modelov klieští KNIPEX je dodávaných v najrôznejších variantoch tvaru a polohy hlavy klieští. Kliešte sa tak prispôsobujú podmienkam použitia a ruka môže zostať v prirodzenej a teda uvoľnenej polohe.

Ergonomický tvar rukoväte klieští

Tvar a materiál viaczložkových návlekov rukovätí klieští KNIPEX sú výsledkom rozsiahlych štúdií o správaní rukoväte a priebehu pohybov pri práci s kliešťami. Sila ruky je rozdeľovaná pokiaľ možno na veľkú kontaktnú plochu; tým sa dosahuje priaznivého prenosu síl a zabraňuje sa tvoreniu otlačenín na ruke.

Základné výrobky KNIPEX®

 • Kombinované kliešte,
 • Kliešte na uchopenie
 • Samosvorné kliešte
 • Kliešte na poistné krúžky
 • Štiepacie kliešte
 • Kliešte na rúrky a na vodné čerpadlá
 • Špeciálne kliešte a náradie
 • Precízne pinzety
 • Inštalatérske kliešte
 • Lisovacie kliešte
 • Kliešte na káblové koncovky
 • Kliešte na odizolovanie, nástroje na odstraňovanie plášťov
 • Armovacie kliešte
 • Izolované náradie
 • Kliešte pre elektroniku